Ziyaretçi Kabul Birimi

  ZİYARET HAKKINDA

  AÇIK GÖRÜŞ VE KAPALI GÖRÜŞ HAKKINDA

  Açıkgörüşe Kimler girebilir

  -Anne,Baba,Eş,ÇocukBüyükanne,Büyükbaba,Torun,Kardeş,Gelin,Damat,Kayınbirader,Baldız,Yenge,Görümce,Kayınvalide,Kayınper,Kayınvalide ve Kayınpederin anne ve babaları,Eşinin Başkasından olma çocuğu,Büyükanne ve Büyükbabasının anne ve babası, Torun çocuğu,Kardeş çocuğu,Kardeşinin Eşi,Amcası, Halası,Dayısı Teyzesi ve eşleri, Vasisi, Kayyımı

  ZİYARET GÜN VE SAATLERİ

  Ziyaret günleri ve saatleri ile bir hükümlü ve tutuklunun görüşebileceği ziyaretçi sayısı, kurumun fiziki yapısı ve kapasitesi dikkate alınarak, kurumca belirlenir.

  Görüş süresi, yarım saatten az, bir saatten fazla olacak şekilde belirlenemez. Görüş süresi, görüşmenin fiilen başladığı andan itibaren işletilir.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA HÜKÜMLÜ OLANLARIN ZİYARETÇİLERİ

  Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanları; eşi, çocukları, torunları, torunlarının çocukları, annesi, babası, büyükannesi, büyükbabası, büyükannesi ve büyükbabasının anne ve babaları, kardeşleri ve vasisi dışında kimse ziyaret edemez.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA HÜKÜMLÜ OLANLARIN GÖRÜŞ USULÜ 

  Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanlar, 11 inci maddede belirtilen kişiler ile ancak teker teker ve ceza infaz kurumu müdürünün belirleyeceği gün, saat ve koşullar içinde, on beş günlük aralıklarla ve günde bir saati geçmemek üzere görüşebilir.

  BAKANLIK EMİRLİ MİLLİ BAYRAM VE DİNİ BAYRAMLAR AÇIK GÖRÜŞLERİ

  BU GÖRÜŞE KİMLER GELEBİLİR

  Anne, Baba, Kardeş,Eş, Çocuk,Büyükanne,Büyükbaba,Torun

  GÖRÜŞE GELİRKEN GETİRİLMESİ GEREKEN BELGELER

  1-Nüfus Cüzdanı(T.C kimlik numaralı ve güncel fotoğraf olacak)

  2-Yabancı vatandaşların Türk tutuklu/hükümlü'yü ziyaret edebilmeleri için Savcılıktan görüş izni alması gerekmektedir.

  MADDE 83.(ÜÇ KİŞİLİK ARKADAŞ İSTEK FORMU)

  Tutuklu / Hükümlü cezaevine girdikten sonra 60 gün içerisinde bildirdiği üç kişi ile kapalı ve açık görüş haftalarında görüş yapma hakkına sahiptir.istek yaptığı üç kişi için doldurulan formu eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gerekmektedir aksi takdirde formdaki isim yanlışlıklarından dolayı bildirdiği kişiler ile görüş yapamamaktadır.

  NOT: Tutuklu ve Hükümlü yakınları ziyarete gelirken yanlarında değerli eşya getirmemeleri rica olunur.Koğuşların gün ve saatlerinin dışında görüş yaptırılmayacaktır.

  Adres

  Şerefiye mahallesi Bağdat caddesi No:99 Çilimli/DÜZCE

  Telefon

  0 380 523 61 46 - 0 506 600 61 81 - 0 535 107 12 93

  Faks 0 380 523 70 00

  E-Posta

  duzce.btcikisaretadalet.gov.tr